نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گزارش شورای عمومی

گزارش شورای عمومی


بسمه تعالی

شورای عمومی دانشکده­ی جغرافیا دانشگاه تهران در تاریخ 20/9/96 در سالن شورای دانشکده با حضور ریاست محترم دانشکده، معاونین محترم و اعضای محترم هیات علمی تشکیل شد.

جناب آقای دکتر عزیزی، معاون محترم پژوهشی، آخرین خبرها و نکات مربوط به حوزه­ی پژوهشی را بیان نمودند. ایشان اشاره به جشنواره­ی پژوهشی دانشگاه داشتند و یادآور شدند که هرساله در این جشنواره اساتید برجسته انتخاب می­شوند و مبنای این انتخاب بررسی سامانه­ی پژوهشی می­باشد. ایشان متذکر شدند که اعضای هیات علمی در بروزرسانی به موقع سامانه­ی پژوهشی اهتمام بیشتری داشته باشند.

همچنین ایشان اذعان داشتند که اساتید محترم، فعالیت­های آموزشی و پژوهشی خود را منطبق بر طرح­های جامع تحقیقاتی که ارائه داده­اند انجام دهند تا اهداف دانشگاه و وزارت علوم در تحقق پژوهش­های همگرا و متمرکز جامع عمل پوشانده شود.

در ادامه­ی اخبار مربوط به حوزه­ی پژوهشی، ریاست محترم دانشکده، از اخذ مجوز مرکز مطالعات توسعه­ی پایدار روستایی با استفاده از انرژی­های تجدید پذیر توسط سرکار خانم دکتر خانی خبردادند.

همچنین جناب آقای دکتر مقیمی به اطلاع اعضای هیات علمی رساندند تا لیست پروژه­های کاربردی خود را به معاونت پژوهشی دانشکده، تحویل دهند.

در ادامه­ی جلسه، معاونت محترم آموزشی، جناب آقای دکتر مطیعی اخبار و مسائل مربوط به حوزه­ی آموزشی را به اطلاع اعضای هیات علمی رساندند.

ایشان تاکید داشتند که زمان برگزاری آخرین کلاس 12 دی ماه بوده و همچنین دانشجویانی که قصد دفاع از پایان­­نامه­های خود را در ترم جاری دارند، بایستی تا 10 دی­ماه پایان­­نامه­های خود را تحویل دهند.

ایشان متذکر شدند، در راستای توزیع یکسان امکانات به دانشجویان، آموزش دانشگاه، تمدید مدت دفاع از پایان­نامه­های کارشناسی ارشدرا  برای ترم­های 5 و 6 تنها در موارد خاص می­پذیرد. همچنین ایشان به مدیران گروه­ها یادآوری فرمودند تا سعی شود موضوع تحقیق و استاد راهنمای دانشجویان دکتری، تا پایان ترم دوم تعیین تکلیف شود.

همچنین دکتر قدیری نیز اضافه کردند، دروس و فعالیت­های پژوهشی به طور عادلانه بین اساتید تقسیم شود تا حق التدریس­ها و حق­التحقیق­ها بین همه­ی اعضای گروه توزیع شود.

در راستای فعالیت­های فرهنگی، جناب آقای دکتر احمدی، معاونت فرهنگی دانشکده، به همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار که در روزهای 20 و 21 ام آذر ماه در دانشگاه تهران برگزار می­شود، اشاره داشتند. ایشان برگزاری این همایش را در راستای آسیب­شناسی مشکلات دانشجویان در سطح کشور و ایجاد راهکارهای مناسب بیان کردند.

در این راستا، دکتر احمدی از ریاست محترم دانشکده درخواست کردند تا جلسه­ی بعدی شورای عمومی را به برگزاری کارگاه رابطه­ی بین استاد و دانشجو و تبادل تجربیات در این خصوص اختصاص دهند.

پس از اظهارنظرهای معاونین محترم دانشکده، موضوع جلسه به مسئله­ی طرح توسعه­ی دانشکده اختصاص یافت. جناب آقای دکتر مقیمی گزارشی از روند تصمیم­گیری­های طرح توسعه را ارائه فرمودند. به طوری که در نهایت قرار شده است تا از 16 میلیارد تومان هزینه­ی کلی بازسازی، 8 میلیارد تومان توسط دولت و 8 میلیارد باقی مانده توسط خیرین محترم تامین شود.

براساس برنامه­ریزی صورت گرفته، قرار شده است تا نقشه­های معماری تا پایان اسفند 96 نهایی شده و در اردیبهشت ماه سال 97 مراسم کلنگ­زنی انجام شده و کار عملیاتی در پایان ترم دوم سال تحصیلی 96-97 آغاز شود.

در این مراسم، جناب آقای دکتر کامران، از دکتر نامی، دکتر توانا و مهندس دهقان به عنوان خیرین بازسازی دانشکده تشکر فرمودند.

به علاوه، دانشکده­ی جغرافیا در این جلسه میزبان جناب آقای دکتر موسی­خانی، مدیرکل انتشارات دانشگاه بودند.

ایشان اظهار داشتند که مهمترین ماموریت خود را پس از احزار این پست بر اعتمادسازی گذاشته­اند. در راستای نیل به این هدف، فعالیت­هایی مثل تسویه­ی بدهی­های ویراستارها، کاغذفروش­ها، و پرداخت بخشی از جریمه­ی بیمه­ی کارکنان صورت گفته است.

همچنین، ایشان فرمودند در راستای افزایش کیفی، تعدادی دستگاه دیجیتال خریداری شده است و کارهای افست برون سپاری می­شوند.

در ادامه، جناب آقای دکتر موسی­خانی، از طراحی اپلیکیشن موبایل که با قیمت 60% کتاب­های کاغذی به ارائه­ی کتاب­های دیجیتال می­پردازد، خبر دادند.

در انتها ایشان چاپ کتاب، مجلات، تجهیز آزمایشگاه­های دانشگاه و مرکز مالکیت فکری را از وظایف کنونی این موسسه برشمردند.

نماینده­ی محترم دانشکده در انتشارات دانشگاه تهران نیز به ارائه­ی آماری از فعالیت­های دانشکده پرداختند. دکتر محمدی اظهار داشتند، دانشکده­ی جغرافیا رتبه­ی اول در چاپ کتاب را در دانشگاه دارد. ایشان اذعان داشتند، گروه انسانی دارای 8 چاپ، گروه سنجش از دور و GIS دارای 5 چاپ، گروه سیاسی دارای 8 چاپ و گروه طبیعی دارای 6 چاپ می­باشند.

درنهایت، جلسه­ی شورای عمومی با صرف نهار به میزبانی تعدادی از اعضای هیات علمی به پایان رسید.