نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همکاری دانشکده جغرافیا با دانشگاه نانت فرانسه

همکاری دانشکده جغرافیا با دانشگاه نانت فرانسه


همکاری دانشکده جغرافیا با دانشگاه نانت فرانسه

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران، در راستای برنامه بین المللی جندی شاپور که با مشارکت مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ایران و بخش همکاری و فعالیت فرهنگی سفارت فرانسه در ایران(SCAC) از سال 1383 آغاز شده است، جناب آقایان دکتر محمد منان  و دکتر لرنت گودت از اساتید دانشگاه نانت فرانسه طی بازه زمانی 1 تا 7 مهرماه 1397 به منظور  انجام اقدامات لازم برای پیشبرد پروژه مشترک با دانشکده جغرافیا و گسترش همکاری علمی با این دانشکده به ایران مسافرت نمودند.

این دو استاد ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشکده، در روز یکشنبه مورخ 01/07/97 با جناب آقای دکتر ابراهیم مقیمی، ریاست محترم دانشکده جغرافیا و آقای دکتر سعید حمزه مشاور بین الملل دانشکده و مجری ایرانی طرح مشترک جندی شاپور در زمینه ی همکاری علمی، انعقاد تفاهم نامه مشترک جهت تبادل استاد و دانشجو و انجام تحقیقات گسترده تر به گفتگو پرداختند.

و همچنین به همت دفتر روابط بین الملل دانشکده، نشست علمی در روز دو شنبه تاریخ 02/07/1397 در سالن شوراء دانشکده و با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دکتری دانشکده جغرافیا و همچنین نمایندگان دفتر سواحل و رودخانه های شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد. در ابتدای این نشست، آقای دکتر حمزه به معرفی حضار پرداخت و سپس آقای دکتر محمد منان عضو هیات علمی دانشکده جغرافیا و ژئوماتیک دانشگاه نانت فرانسه ضمن معرفی دانشگاه نانت و دانشکده ی جغرافیای آن، توضیحاتی در خصوص پروژه مشترک دادند و سخنرانی علمی خود را تحت عنوان" "Wetland Monitoring Networks ارائه نمودند. در ادامه ی این نشست جناب آقای دکتر لرنت گودت نیز به ارائه سخنرانی خود با عنوان "The Impacts of humans on landscape and birds from national to local scales" پرداختند و سپس جلسه پرسش و پاسخ و بحث و تبادل نظر برگزار شد. در ادامه کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب به بیان دیدگاه ها و مشکلات موجود پرداختند و در خصوص. ظرفیت ها و توانایی های دانشکده جغرافیا  و همکاری مشترک با اساتید فرانسوی برای حل مشکلات مرتبط با تالاب ها، رودخانه ها و سواحل پرداخته شد و مقرر گردید از ظرفیت های دانشکده ی جغرافیا برای حل این  مشکلات استفاده شود.

در ادامه سفر میهمانان فرانسوی و در راستای انجام پروژه مشترک که در خصوص پایش تغییرات تالاب انزلی می باشد، روز سه شنبه مورخ 03/07/1397 میهمانان فرانسوی به همراه آقای دکتر حمزه به منظور بازدید از تالاب انزلی و انجام مطالعات میدانی به بندرانزلی، عزیمت نموده و طی سفر سه روزه ای که داشتند به بازدید میدانی از بخش های مختلف تالاب انزلی پرداختند و به بررسی مشکلات موجود و نحو ادامه پروژه پرداختند، همچنین مقرر شد در صورت امکان اقدام به تهیه طرحی جامع با همکاری چند دانشگاه اروپایی و با حمایت یونسکو برای انجام مطالعات تکمیلی صورت پذیرد.