نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود


به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 99-1398 دانشکده جغرافیا در تاریخ 07/07/98 و با حضور هیات رئیسه، اساتید دانشکده و دانشجویان ورودی مقاطع مختلف در سالن خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جناب آقای دکتر زیاری، ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود، اظهار داشتند؛ شما عزیزان وارد دانشگاه تهران یعنی بزرگترین دانشگاه ایران، شده اید. دانشگاهی که در سال 1313 ایجاد شد و شاید به طریقی می توان گفت که نخستین و اولین دانشگاه ایران به سبک جدیدی با رشته های مختلف می باشد. ایشان در ارتباط با تاریخ تأسیس رشته ی جغرافیا فرمودند؛ در بدو تاسیس دانشگاه تهران، رشته ی  جغرافیا تاسیس شد و از سال 1342 به بعد رشته جغرافیا به صورت مجزا و با سه رشته جغرافیای اقتصادی-اجتماعی، جغرافیای طبیعی، و کارتوگرافی تاسیس شد. ریاست دانشکده جغرافیا با بیان اینکه در حال حاضر این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد، گفت؛ این دانشکده دارای هیات علمی مجرب است که وظیفه تربیت متخصصین کشور را در رشته و علوم جغرافیایی را بر عهده دارد و تاکنون این امر به توسعه جامعه و کشور کمک کرده است.

دکتر زیاری ضمن بیان جایگاه و رتبه بین المللی دانشکده جغرافیا و اشاره به رتبه ی 125 دانشکده جغرافیا در نظام رتبه بندی بین المللی QS ، در ارتباط با پتانسیل و ظرفیت های دانشکده اظهار داشتند؛ این دانشکده دارای رشته های مختلف با آزمایشگاه، سایت، کتابخانه، کارگاه  و کارمندان مجرب می باشد که از همه ی توان خود برای خدمت به دانشجو استفاده می کنند.

ریاست دانشکده جغرافیا اظهار داشتند؛ در رشته ی شما ایده پردازی و مهارت زایی وجود دارد، و شما یک مسئولیت اجتماعی بزرگی را بر عهده دارید که بایستی بر جامعه تأثیر بگذارید. به شما جوانان توصیه می کنم که به دنبال تحصیل و پژوهش باشید و پای به پای اساتید قدم بردارید تا موفق شوید.

در ادامه ی این جلسه جناب آقای دکتر عباس احمدی، معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و تشکر و قدردانی از همکاران و دست اندر کاران برگزاری جلسه، بیان کردند؛ بنده از دانشجویان جدید تقاضامندم که در مقطع ارشد و دکتری حداقل در یکی از تشکل های متنوعی که در دانشکده وجود دارد، عضو شوند. زیرا که شخصیت انسان در دانشگاه شکل می گیرد و بایستی در این دوران مهارت های مختلف را فرا گیرد. ایشان در ادامه ضمن بیان فعالیت های این بخش در زمینه ی خوابگاه، وام دانشجویی، سرویس حمل و نقل و تغذیه، فرمودند؛ از دانشجویان عزیز خواهشمندیم که فضای فرهنگی دانشگاه و دانشکده را حفظ کنند، چراکه دانشگاه محیطی مقدس است و برای ساخت آن، هزینه و انرژی زیادی صرف شده است و همه ی ما مسئولیم که از این فضای خوب و آرام محافظت کنیم.

 در ادامه نیز جناب آقای دکتر جلوخانی، معاون محترم اداری و مالی دانشکده جغرافیا، ضمن خیر مقدم به دانشجویان، به بیان برخی از فعالیت های عمرانی صورت گرفته شده در دانشکده پرداختند. ایشان فرمودند؛ با توجه به ماهیت رشته جغرافیا، همه ی دانشجویان باید در جهت افزایش توانایی فردی، یادگیری نرم افزارها و زبان تخصصی اهتمام ورزند و تلاش ما به عنوان عضو هیات علمی این دانشکده، تربیت دانشجویان توانمند برای ورود به بازار کار و صنعت می باشد.

معاونت آموزشی دانشکده، جناب آقای دکتر فرجی نیز ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود، به بیان آئین نامه و قوانین آموزشی دانشکده، نحوه ی تعیین گرایش در مقطع کارشناسی، جزئیات طرح کهاد دانشگاه تهران پرداختند. ایشان اظهار داشتند؛ خواسته معاونت آموزشی از دانشجویان عزیز، توجه به آموزش و رعایت کردن انضباط کلاسی می باشد.

در ادامه ی این جلسه مدیران و نمایندگان هر یک از گروه های آموزشی دانشکده به بیان پتانسیل و ظرفیت های گروه آموزشی مربوطه پرداختند.