نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن فارغ التحصیلی دانشجوبان ورودی 92

جشن فارغ التحصیلی دانشجوبان ورودی 92


بسمه تعالی

مراسم جشن فارغ التحصیلی در روز چهارشنبه مورخ 03/03/1396،  مصادف با سالروز فتح خرمشهر در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با حضور ریاست محترم دانشکده جغرافیا، معاون محترم آموزشی، معاون محترم دانشجویی و فرهنگی و سایر مسوولین و اساتید محترم دانشکده برگزار شد. در این جشن همچنین دانشجویان ورودی 1392 دانشکده جغرافیا به همراه خانواده و دوستان خود حضور داشتند. این مراسم با شکوه با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و در ادامه سرود جمهوری اسلامی ایران در سالن طنین انداز شد.

در نخستین بخش از مراسم، جناب آقای دکتر سید عباس احمدی، معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا ضمن خوشامد گویی و خیر مقدم به مهمانان و تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، این روز مقدس را نتیجه مقاومت مردم دانسته و آن را نماد وحدت ملی خواندند. ایشان ضمن تبریک به خانواده ها برای تربیت فرزندان انقلابی و لزوم پشتیبانی از آنها،  این روز را گرامی داشتند. دکتر احمدی از چهار سال زحمات و پشتیبانی اساتید محرم دانشکده تقدیر نموده و دانشجویان ورودی 92 را جزء بهترین دانشجویان دانشکده نامیدند. ایشان از هیئت رئیسه دانشکده جناب آقای دکتر مقیمی، دکتر قدیری و ... تشکر و قدردانی نموده همچنین از دو دانشجوی بزرگوار، آقای حسام الدین بستانچی دانشجوی رشته اقلیم شناسی و خانم شیما نظری دانشجوی رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری برای مشارکت در برگزاری این مراسم تقدیر نمودند. در پایان نیز ضمن تقدیر از مدیران گروه ها و کارشناسان امور دانشجویی جناب آقای تقوی و شاه دوستی برای دانشجویان و اولیای محترم آنها آرزوی موفقیت نمودند.

سپس جناب آقای دکتر مقیمی، رئیس محترم دانشکده طی سخنانی با اشاره به خودجوش بودن جشن دانش آموختگی امسال، عنوان کردند: دانشجویان با این جشن نشان دادند پتانسیل بالایی برای انجام کارهای اجرایی دارند. به خصوص اینکه این جشن در روز مقدسی برگزار شده از این جهت که با سالروز آزاد سازی خرمشهر مصادف بوده بنابراین امروز روز مبارکی است و این تقارن، تقارن ارزشمندی است.

دکتر مقیمی در ادامه فرمودند این دانشگاه و این سالن در طول تاریخ شاهد فعالیت بزرگانی همچون دکتر حسابی، دکتر گنجی، دکتر باستانی و ... بوده و با یقین میتوان گفت کسی نیست که در این کشور سرآمد بوده باشد و در این دانشگاه حضور نیافته باشد. همچنین خاطر نشان کردند که این جشن برای فارغ التحصیل شدن نیست بلکه شروع مرحله دیگری از زندگی است. ایشان در پایان با اشاره به سه نوع زبان (زبان عمومی که زبان محاوره است - زبان لوژیک که زبان علم و روشنگری است - زبان گفتمان که زبان ارتباط با دیگران و درک آنان است) فرمودند: بالاترین مرتبه زبان همان زبان گفتمان است که امید است دانشجویان در طی این چهار سال کسب علم پس از گذر از زبان عمومی و تسلط بر زبان لوژیک بتوانند به زبان گفتمان که همان زبان تحصیلات تکمیلی است برسند.

در ادامه مراسم، جناب آقای دکتر مطیعی، معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده نیز در میان تشویق های انبوه و دامنه دار حضار، ضمن تبریک به خانواده ها جهت فراهم آوردن تحصیل فرزندانشان در دانشگاه تهران، که بزرگ ترین دانشگاه ایران است، خانواده را رکن اصلی موفقیت دانشجویان دانسته و خانواده سالم را برابر با فرزندان سالم و فرزندان سالم را برابر با آینده موفق خواندند. در پایان نیز از برگزاری جشن فارغ التحصیلی با حمایت مسئولین و زحمات دانشجویان قدر دانی نمودند.

این مراسم با برگزاری مسابقه بین دانشجویان ادامه یافت و سپس گروه دستان گویا با اجرای موسیقی از جمله اجرای موسیقی استانهای مختلف کشور به هنرنمایی پرداختند.

سپس کلیپ های تهیه شده بوسیله دانشجویان رشته های جغرافیای سیاسی، آب و هواشناسی، ژئومورفولوژی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی پخش شد و از دانشجویان هر رشته با اهدای لوح تقدیر قدردانی و تجلیل به عمل آمد.

همچنین از تعدادی از خانواده های شهدا که از میان اولیای محترم انتخاب شده بودند تجلیل شد و از میان اساتید و کارکنان دانشکده نیز افراد زیر به انتخاب دانشجویان مورد تقدیر قرار گرفتند:

آقای دکتر مقیمی (رئیس محترم دانشکده جغرافیا)

آقای دکتر احمدی (معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا)

آقای دکتر یزدان پناه (رشته جغرافیای سیاسی)

آقای دکتر زارعی (رشته جغرافیای سیاسی)

آقای دکتر دربان آستانه (رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی)

آقای دکتر مقصودی (رشته ژئومورفولوژی)

آقای دکتر امیر اصلانی (رشته سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی)

آقای دکتر زنگنه شهرکی (رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

آقای دکتر شمسی پور (رشته اقلیم شناسی)

آقای نصیری (معاون محترم فرهنگی سیاسی نهاد رهبری)     

آقای تقوی (کارشناس محترم امور دانشجویی)

آقای عباسی (کارشناس محترم امور آموزشی)

سرکار خانم رضایی (کارشناس گروه جغرافیای انسانی و گروه سنجش از دور)

سرکار خانم مرادی (کارشناس گروه جغرافیای سیاسی و جغرافیای طبیعی)

سرکار خانم شعاع فر (کارشناس محترم امور دانشجویی)

آقای خدادادیان (رئیس شرکت ترابیکا و حامی مالی جشن)

جناب آقای مطلوبی (خدمات)

در پایان مراسم دکلمه ای توسط خانم سیده عذرا موسوی دانشجوی فارغ التحصیل گرایش جغرافیا و برنامه ریزی شهری قرائت شد متن سوگند نامه فارغ التحصیلی همزمان با حضور همه دانشجویان فارغ التحصیل بر روی صحنه توسط خانم شیما نظری دانشجوی فارغ التحصیل گرایش جغرافیا و برنامه ریزی قرائت شد.