نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مراسم روز جهانی ایدز در دانشکده جغرافیا

برگزاری مراسم روز جهانی ایدز در دانشکده جغرافیا


به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا، مراسم روز جهانی ایدز که با شعار من هم آزمایش می دهم در سالن شهداء دانشکده برگزار شد. این مراسم به منظور اطلاع رسانی و آگاهی لازم در جهت افزایش دانش عمومی برگزار شد.

اول دسامبر مصادف با 10 آذر از سوی سازمان ملل «روز جهانی ایدز» در نظر گرفته شده است.

هر سال در روز جهانی ایدز مردم سراسر دنیا دست در دست هم تلاش می کنند به طریقی برای پیشگیری، درمان و مراقبت از افراد مبتلا به ایدز گام موثری بردارند.

سازمان ها و مردم در کنار هم قرار می گیرند تا ضمن افزایش آگهی های عمومی، این بیماری را مهار کنند. هر سال برای این روز شعاری در نظر گرفته می شود. این شعار معطوف به یکی از جنبه های متعدد این بیماری است.

UNAIDS شعار سال 2018 را Know your status اعلام نموده است. در ایران نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ج .ا.ا به دلیل اهمیت تشخیص به موقع این بیماری در کنترل و پیشگیری آن، شعار روز جهانی را با هدف ترغیب جوانان به آگاهی از سلامت خود «من هم آزمایش می دهم» قرار داده است.

متاسفانه، انجام تست HIV همواره با موانع بسیاری مواجه است. انگ و تبعیض همواره مانع از انجام تست HIV می‌شوند. دسترسی به خدمات تست محرمانۀ HIV همواره یک دغدغه است و بسیاری از مردم هنوز، پس از بروز علائم بیماری این تست را انجام نمی‌دهند.

برنامه‌های تست HIV باید گسترش یابند. به این منظور، ما نیازمند ارادۀ سیاسی و سرمایه‌گذاری و همچنین رویکردهای جدید و نوآورانه هستیم که به طور گسترده به‌کار گرفته شده و در سطح وسیعی تعمیم داده شوند.

در این راستا برای اطلاع و اطلاع‌رسانی در رابطه با اهمیت آگاهی و پیشگیری نسبت به این بیماری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده به همراه دفتر مشاوره و ارتقاء تحصیلی برنامه ای با محتوای: خیر مقدم توسط کارشناس مشاوره دانشکده، سخنرانی توسط متخصص وزارت بهداشت جناب آقای موسی نژاد و پخش فیلم 20 دقیقه ای پروانه و پری به همراه چندین کلیپ کوتاه در تالار شهدا روز یکشنبه مورخ 18/9/97 ساعت 11 الی 13 برگزار نمود که مورد استقبال استاتید، کارکنان و دانشجویان گرامی واقع گردید. در پایان مراسم با حفظ حریم شخصی و در اتاقی مخصوص، کیت های آزمایش توسط آزمایش کنندگان شامل یک روانشناس جهت مشاوره تخصصی و دو نمونه گیر در اختیار بازدید کنندگان محترم گذارده شد. همچنین در آخر این مراسم علاوه بر پذیرایی، بروشورهای اهدایی مرکز مشاوره که شامل: پیام مشاور، 12 نکته از ایدز، معرفی مرکز مشاوره و سلامتی حقی برای همه بود، توزیع گردید.

فایل word مراسم + عکس