نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

'گزارش مراسم نو دانشجویان دانشکده جغرافیا1396/7/17

'گزارش مراسم نو دانشجویان دانشکده جغرافیا1396/7/17


گزارش مراسم نودانشجویان دانشکده جغرافیا 17/7/1396

 

با همت و هماهنگی معاونت دانشجویی و فرهنگی، آیین ورودی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با ذکر تلاوتی از آیات مبارک قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در صبح روز هفدهم مهرماه سال جاری آغاز گردید.

مراسم با حضور و سخنرانی آقای دکتر مقیمی رییس محترم دانشکده جغرافیا آغاز شد. ایشان ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به دانشجویان جدید الورود، آنان را سرمایه های علمی و اجتماعی کشور خطاب کردند و هدف نهایی و بلند مدت هر دانشجو را در مرحله اول انسانیت و تعهد اخلاقی به علاوه درخشش علمی و رسیدن به جایگاهی که بتوان به عنوان سرمایه ملی و جهانی در خدمت جامعه انسانی بود بیان داشتند. همچنین اراده، تصمیم و هدفمند بودن را شرط اصلی موفقیت عنوان نمودند.

سپس جناب اقای دکتر احمدی، معاون محترم امور دانشجویی و فرهنگی ضمن تبریک به دانشجویان جدید، از آنان خواست صرفا در زمینه رشته تحصیلی خود را محدود نکنند و در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود را مسوول و فعال بدانند تا بدین گونه بهتر بتوانند مسؤلیت خود را در برابر سرنوشت میهن عزیزمان ایران به انجام برسانند. ایشان ضمن تاکید بر اهمیت دوره کارشناسی به عنوان پایه و اساس علم و معرفت آموزی، اضطرابها و دغدغه های نودانشجویان در ابتدای تحصیل را امری طبیعی و ناشی از تغییر محیط جغرافیایی دانسته و از آنان خواستند با صبوری و شکیبایی این دوره حساس را سپری کنند و در صورت نیاز از خدمات و پشتیبانی های مجموعه نیروهای معاونت دانشجویی و فرهنگی استفاده نمایند.

همچنین جناب آقای دکتر قدیری، معاون محترم اداری و مالی نیز ضمن تبریک به دانشجویان جدید، از آنان خواست حضور در مقطع جدید را فرصتی بهینه برای آینده سازی و بهره گیری از تجارب سرشار اساتید گرانقدر و رسیدن به اهداف شخصی و اجتماعی خود تلقی کنند.

جناب آقای دکتر مطیعی، معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن تبریک و خوش آمد گویی به نودانشجویان، دانشگاه تهران را نماد افتخار آفرین علمی در سطح کشور و منطقه عنوان کردند و وظیفه دانشجویان جغرافیا را داشتن نگرشی سیستمی و ارتقا توان مندی های کارامد و ارتقا مهارتهای شخصی بیان داشتند.

سپس مراسم با سخنرانی جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری، مدیر محترم گروه جغرافیای انسانی، آقای دکتر تومانیان، مدیر محترم گروه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی و آقای دکتر شمسی پور، مدیر محترم گروه جغرافیای طبیعی ادامه یافت و توضیحاتی در مورد نوع و ظرفیت  گرایش ها ارایه گردید.

پس از آن، خانم حمید زاده، کارشناس محترم دفتر مشاوره و ارتقا تحصیلی، شکوفایی استعدادهای تحصیلی دانشجویان  را در گرو برنامه ریزی صحیح و بهره مندی از روحیه ای مثبت  دانسته و آنان را با خدمات این دفتر آشنا نمودند.

مراسم با سخنرانی خانم موسویان، رییس مرکز فن اوری اطلاعات و فضای مجازی دانشکده ادامه یافت و توضیحاتی در مورد چگونگی استفاده از سایت دانشکده بیان شد. در ادامه جناب آقای دکتر بازگیر به عنوان مدیر دفتر دانشجویان شاهد و ایثارگر، نحوه اعلام حضور و مراجعه آنان به ایشان و بیان درک شرایط ویژه این دانشجویان عزیز سخنان صمیمی ای را بیان نمودند. در نهایت آقای اسلامی، رییس کتابخانه دانشکده توضیحاتی راجع به کتابخانه دانشکده بیان داشتند.

در پایان، از نودانشجویان عزیز پذیرایی شد.