نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کسب مقام سوم طرح استارتاپ ویکند توسط تیم علمی دانشکده جغرافیا در استارت آپ ویکند IOT پارک علم وفناوری دانشگاه تهران

کسب مقام سوم طرح استارتاپ ویکند توسط تیم علمی دانشکده جغرافیا در استارت آپ ویکند IOT پارک علم وفناوری دانشگاه تهران


به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، طرح" همراه بینا" تیم دانشکده جغرافیا به سرپرستی سرکار خانم دکتر نجمه نیسایی سامانی در استارت آپ ویکند IOT پارک علم وفناوری دانشگاه تهران موفق به کسب مقام سوم شد.

کسب مقام سوم طرح استارتاپ ویکند توسط تیم علمی دانشکده جغرافیا

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، طرح" همراه بینا" تیم دانشکده جغرافیا به سرپرستی سرکار خانم دکتر نجمه نیسایی سامانی، عضو محترم هیئت علمی گروه سنجش از دور و GIS به همراهی دانشجویان دانشکده(آقای علی احمدی و پویا علاپور، خانم فاطمه سادات حسینی و سارا شکیبی) در استارت آپ ویکند IOT پارک علم وفناوری دانشگاه تهران موفق به کسب مقام سوم شد و همچنین طرح دیگر آنان با عنوان" همرو" نیز به عنوان جزء ده ایده برتر این استارتاپ انتخاب گردید.

طرح همراه بینا متشکل از دو گجت " عینک و مچبند" و همچنین یک اپلیکشن است که بر روی گوشی همراه نصب می شود. هدف از این طرح "موقعیت سنجی"، "مسیریابی" و "تشخیص موانع" روبه روی فرد نابینا و در صورت لزوم "اطلاع رسانی موقعیت و یا وضعیت فرد نابینا به خانواده یا سازمان مربوطه" می باشد. همچنین طرح همرو نیز سامانه ای می باشد که  به منظور ساماندهی خودرو های تاکسی و شخصی و سیستم حمل و نقل اتوبوس شهری با استفاده از کاربرد واقعیت مجازی با هدف تسهیل مسیریابی افراد و جلوگیری از افزایش خودروهای تک سرنشین شهری طراحی شده است.

دانشکده جغرافیا این موفقیت را به این تیم علمی تبریک عرض می کند.