نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چاپ کتاب چشم اندازها و لندفرم های بیابانی ایران توسط انتشارات اشپرینگر

چاپ کتاب چشم اندازها و لندفرم های بیابانی ایران توسط انتشارات اشپرینگر


چاپ کتاب چشم اندازها و لندفرم های بیابانی ایران توسط انتشارات اشپرینگر
کتاب Desert Landscapes and Landforms of Iran  تالیف دکتر مهران مقصودی (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران) توسط انتشارات اشپرینگر در حوزه ژئومورفولوژی در سال 2020 منتشر شد. 
این کتاب جزو سری کتاب های جغرافیا و محیط طبیعی است که جلد آن توسط انتشارات طراحی شده و برای همه سری کتاب ها یکسان است. 
 
این کتاب نمای بی نظیر و مصور از کلیه چشم اندازها و لندفرم های بیابان های ایران را به نمایش گذاشته است. این کتاب انوع مختلف چشم اندازها و لندفرم های رودخانه ای و بادی مانند مخروط افکنه ها، کلوت ها (یاردانگ ها)، گنبدهای نمکی، تپه های ماسه ای، هودوها و بسیاری از موارد دیگر را شرح می دهد. همچنین این کتاب تعامل انسان با چشم اندازهای بیابانی را ارائه می دهد و درباره پیشرفت های مداوم در ژئوتوریسم، سایت های میراث طبیعی و همچنین پتانسیل برای ژئوپارک ها بحث می کند. 
 
کتاب چشم اندازها و لندفرم های بیابان های ایران شامل بسیاری از عکس ها، تصاویر ماهواره ای، عکس های هوایی با وضوح بالا، نقشه ها، نمودارها و جداول است که یک چارچوب خوب برای ارزیابی ویژگی های مختلف ژئومورفولوژی ایجاد می کند. این مقدمه ای جامع برای محققان و دانشجویان بسیاری از رشته ها در زمینه های جغرافیا، علوم زمین، گردشگری، علوم محیطی و برنامه ریزی چشم انداز است که به ویژگی های طبیعی چشم اندازهای بیابانی علاقه مند هستند. 
 
این کتاب ‏هم‌اکنون در سایت springer منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ‏مشاهده آن به نشانی https://www.springer.com/gp/book/9783030589110  مراجعه کنند.