نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست هم اندیشی برای برنامه ریزی همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414

نشست هم اندیشی برای برنامه ریزی همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414


به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران، نشست هم اندیشی برای برنامه ریزی همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 در روز سه شنبه 10/07/97 و با حضور جناب آقای دکتر ابراهیم مقیمی، ریاست محترم دانشکده جغرافیا، آقای دکتر سعید حمزه، مشاور بین الملل ریاست دانشکده جغرافیا، آقای دکتر حمزه صفوی، دبیر اجرایی همایش، جناب آقای دکتر مجید شفیع پور، مشاور بین الملل ریاست دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران و جناب آقای دکتر عبداله محمدی، مشاور بین الملل ریاست پردیس کشاورزی ابوریحان در تالار اندیشه دانشکده برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، جناب آقای دکتر ابراهیم مقیمی ضمن خوشامدگویی به حاضرین، فرمودند؛ با توجه به اینکه قرار است همایش بین المللی تحت عنوان آینده جهان اسلام در افق 1414 با شش محور در دانشگاه تهران برگزار شود، دانشکده جغرافیا مسئولیت محور آینده محیط زیست در جهان اسلام را برعهده دارد و هدف از این نشست رایزنی، همکاری  و همفکری در ارتباط با سطح فعالیت این محور، دعوت همکاران داخلی و بین المللی و چگونگی اطلاع رسانی بین دانشکده های مرتبط با این موضوع است و دانشکده جغرافیا تمایل دارد این محور را با مشارکت سایر دانشکده های دانشگاه تهران مدیریت کند. در ادامه ایشان بیان کردند؛ ما این کار را با مشاوران بین الملل آغاز کردیم و هدف از این کار رصد کردن مقالات توسط صاحبنظران بین الملل و ارتباط آنها با افراد مرتبط با این محور در کشورهای جهان اسلام می باشد. ایشان فرمودند برگزاری این همایش موجب برقراری ارتباط موثر بین کشورهای اسلامی و ایجاد زمینه علمی برای همکاری مشترک دانشگاه تهران با سایر دانشگا های جهان اسلام می شود.

در ادامه ی این نشست، جناب آقای دکتر صفوی عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دبیر اجرایی این همایش، به بیان برخی از جزئیات مربوط به تاریخ و مکان برگزاری، سطح برگزاری همایش، حامیان مالی، اطلاع رسانی عمومی و رسانه ای، تشریح کمیته ی علمی و شورای سیاست گذاری همایش، چشم انداز و اهداف همایش پرداختند. ایشان اظهار داشتند یکی از اهداف مهم این همایش برقراری ارتباط بین دانشکده های دانشگاه تهران و ایجاد ارتباط علمی بین آنها می باشد و ما قصد داریم از طریق اساتید و دانشجویان مشکلات اصلی جهان اسلام را شناسایی و برای آن راه حل های کاربردی ارئه دهیم.

 درادامه این جلسه جناب آقایان دکتر شفیع پور، دکتر محمدی و دکتر حمزه، مشاور بین الملل دانشکده ها، به بیان برخی از تجربیات خود در زمینه فعالیت و همایش های بین المللی پرداختند. همچنین پیشنهاد و راه حل هایی رابه منظور برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس ارائه نمودند و اعلام کردند همه سعی خود را جهت برگزاری بهتر همایش خواهند نمود و هرگونه کمک و همکاری نیاز باشد، انجام خواهند داد.

در آخر این جلسه مقرر شد؛ مشاوران بین الملل اطلاع رسانی های داخل و خارج از کشور انجام دهند و همچنین موضوع برگزاری همایش را در دانشکده های مربوطه اطلاع رسانی کنند و سپس ایده های برتر را شناسایی و حمایت کنند. علاوه بر این مشاوران بین الملل این سه دانشکده به عنوان عضو کمیته علمی این همایش انتخاب شدند و کارگروه مسئولیت این پنل را بر عهده خواهد داشت.