نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست تخصصی آگاهی ،پیشگیری و درمان HIV

نشست تخصصی آگاهی ،پیشگیری و درمان HIV


 

اول دسامبر مصادف با 10 آذر از سوی سازمان ملل «روز جهانی ایدز» در نظر گرفته شده است.

هر سال در روز جهانی ایدز مردم سراسر دنیا دست در دست هم تلاش می کنند به طریقی برای پیشگیری، درمان و مراقبت از افراد مبتلا به ایدز گام موثری بردارند.

سازمان ها و مردم در کنار هم قرار می گیرند تا ضمن افزایش آگهی های عمومی، این بیماری را مهار نموده و در جهت مراقبت از افراد مبتلا به ایدز گام موثری بردارند. هر سال برای این روز شعاری در نظر گرفته می شود. این شعار معطوف به یکی از جنبه های متعدد این بیماری است.

به مناسبت این روز و با توجه به حساسیت موضوع اطلاع رسانی در زمینه آگاهی و پیشگیری از اچ آی وی / ‏ایدز با شعار همه در یک کشتی نشسته‌ایم" و با هدف ترغیب جوانان به افزایش دانش و همچنین اطلاع‌رسانی در رابطه با اهمیت آگاهی و پیشگیری نسبت به این بیماری، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا به همراه دفتر مشاوره و ارتقاء تحصیلی ویژه برنامه ای در این خصوص برگزار کرد که مورد استقبال کارکنان محترم و دانشجویان گرامی واقع گردید. در این برنامه که با حضور جناب آقای دکتر احمدی، معاون دانشجویی و فرهنگی برگزار شد، علاوه بر پخش فیلم  20 دقیقه ای پروانه و پری و چندین کلیپ کوتاه، جناب آقای موسی نژاد از متخصصین وزارت بهداشت سخنرانی کردند. همچنین در پایان مراسم، بروشورهای اهدایی مرکز مشاوره و واحد بهداشت و درمان توزیع گردید.