نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معرفی گروه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

معرفی گروه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی


معرفی گروه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

 گروه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در سال 1373 با نام گروه کارتوگرافی تاسیس و نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی اقدام نمود و سپیس با هدف تربیت نیروهای متخصص در حوزه های کاربردی علوم و فناوریهای ژئوانفورماتیک درمقطع کارشناسی ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی اقدام به پذیرش دانشجو نموده است. نام این گروه که در سال 1391 به گروه سنجش از دور و GIS تغییر یافت و در حال حاضر علاوه بر مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته سنجش از دور و GIS در دو گرایش مطالعات منابع آب و خاک و مطالعات‌شهری و روستایی اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید. در سال 1391 با توجه به رسالت دانشگاه تهران و ضرورت تربیت متخصصین در رشته های مورد نیاز جامعه مقطع دکتری سنجش از دور و GIS با گرایش سنجش از دور راه اندازی گردید. این گروه به عنوان اولین و تنها گروه سنجش از دور و GIS در کشور است که در کلیه مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد.

علاوه بر ظرفیت های آموزشی، اعضای هیات علمی چندین طرح کاربردی‏و پژوهشی ملی، منطقه ای و بین المللی در موضوعات مرتبط را انجام داده و یا در حال انجام می باشند. بر اساس برنامه راهبردی پژوهشی گروه و با توجه به کارهای انجام شده، این گروه به عنوان یک ظرفیت پژوهشی قوی در کشور دارای پتانسیل های بالفعل و بالقوه بالایی می باشد.

در حال حاضر تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب برابر 95، 48و 14می ­باشد.گروه با داشتن 8 عضو هیئت علمی در رشته­ ها و گرایش­ های مختلف و از دانشگاه ­های معتبر داخلی و خارجی،آموزش دانشجویان و انجام تحقیقات دانشگاهی راعهده دار می باشند.