نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضور ابراهیم مقیمی ریاست دانشکده جغرافیا مراسم هشتاد و دومین سالگرد تاسیس موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب

حضور ابراهیم مقیمی ریاست دانشکده جغرافیا مراسم هشتاد و دومین سالگرد تاسیس موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب


دکتر ابراهیم مقیمی ریاست دانشکده جغرافیا در مراسم هشتاد و دومین سالگرد تاسیس موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب؛ موسسه جغرافیا و کارتوگرافی سحاب در کنار دانشکده جدید جغرافیا در شهر دانش دانشگاه تهران جای داده خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، جشن هشتاد و دومین سالگی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و شخصیت های علمی و فرهنگی در عصر روز چهارشنبه چهاردهم شهریور در ساختمان مرکزی این موسسه تشکیل شد.

در این جلسه جناب آقای مهندس محمدرضا سحاب به بیان گزارشی از 82 سال فعالیت و تاریخ موسسه سحاب پرداختند. ایشان اظهار داشتند این موسسه در سال 1315 با انتشار نخستین نقشه توریستی شهر تهران به زبان فرانسوی آغاز شد و از جمله آثاری که توسط این موسسه بوجود آمده است می توان به: تهیه نقشه های متعددی از شهرها و مناطق ایران، تهیه و انتشار نقشه های کشورهای مختلف، نقشه مصور کشور ایران، تهیه نقشه های جغرافیایی برای آموزش و پرورش، تهیه نخستین کره جغرافیایی فارسی، تهیه نقشه عمومی و مفصل ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی، تالیف و تدوین دوره ی نقشه های تاریخی، تلاش در جهت دفاع از اصالت نام خلیج فارس، تالیف اطلس 14 قرن هنر اسلامی در 30 جلد اشاره کرد.

در ادامه این نشست جناب آقای دکتر ابراهیم مقیمی، ریاست محترم دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران فرمودند با توجه به قدمت و خدمات ارزشمند موسسه و اینکه در این موسسه میراث مکتوب تاریخ و جغرافیای ایران نگهداری می شود و براساس فعالیت این موسسه، ضروری است که نزدیک و در جوار مراکز دانشگاهی و تحقیقی باشد تا دسترسی دانشجو به آنها به سهولت انجام گیرد. ایشان پیشنهاد کردند چون در نظر است"شهر دانش" دانشگاه تهران در محدوده وسیعی در اطراف فضای کنونی دانشگاه تهران ساخته شود و ساختمان جدید دانشکده جغرافیا نیز در آن جایابی شده است، لذا در صورت اجرای این پروژه ساختمان مناسبی برای این طرح ایجاد و با استقرار موسسه، کتب و اسناد موجود در آن نگهداری خواهد شد.