نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تفاهم نامه همکاری دانشکده جغرافیا با شرکت پارس انشان کاسپین و مهندسین مشاور مآب

تفاهم نامه همکاری دانشکده جغرافیا با شرکت پارس انشان کاسپین و مهندسین مشاور مآب


به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، در روز دوشنبه 02/02/98 نشست مشترکی با حضور ریاست و اساتید دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران، مدیر عامل و کارشناسان شرکت پارس انشان کاسپین و شرکت مشاور مآب، مسئولین و نمایندگان جوامع محلی شهرستان ایذه  و برخی از اعضاء هیات علمی در دانشکده جغرافیا  برگزار شد که تفاهم نامه همکاری مشترک بین طرفین منعقد گردید.

در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری، ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن خوشامدگویی به مهمانان، به بیان پتانسیل ها و ظرفیت های دانشکده جغرافیا در زمینه های علمی، پژوهشی، فرهنگی و بین‌المللی و جایگاه این دانشکده در مجامع ملی و بین المللی پرداختند. در ادامه ایشان اظهار داشتند به خاطر وجود تخصص های مختلف و جامع، این دانشکده توانایی همکاری در تمامی ابعاد را برای پیشرفت شهرستان ایذه و طرح های گردشگری آن دارا می باشد.

در ادامه ی این نشست مدیر عامل و کارشناسان شرکت پارس انشان کاسپین و شرکت مهندسین مشاور مآب به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در ارتباط با طرح منطقه گردشگری انشان  پرداختند و هدف از انعقاد این تفاهم نامه سه جانبه را فراهم کردن زمینه های همکاری بین مراکز پژوهشی و بخش خصوصی کارآفرین با هدف توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی، آموزشی و بهره مندی از توانایی ها، قابلیت ها و امکانات طرفین در حوزه گردشگری و طبیعت گردی پایدار دانستند.

در این جلسه دکتر سید علی بدری، دکتر محمدرضا رضوانی، دکتر محمد سلمانی و دکتر مهران مقصودی ریاست موسسه جغرافیا از اعضاء محترم هیات علمی دانشکده جغرافیا ضمن موافقت با مشارکت در این طرح، به بیان مباحث علمی در حوزه گردشگری و برخی از سوالات پرداختند و همچنین دیدگاه های خود را در ارتباط با ابعاد مختلف این پروژه بیان کردند. آن ها اظهار داشتند دانشکده جغرافیا در زمینه انجام فعالیت های پژوهشی مشترک، جهت دهی و حمایت از موضوعات مرتبط در قالب پایان نامه و رساله دانشجویی، برگزاری نشست های علمی، بازدیدهای علمی و کارگاه های آموزشی و انعقاد طرح های پژوهشی حاضر به همکاری می باشد.

در پایان این جلسه که با امضاء تفاهم نامه سه جانبه بین طرفین همراه بود، مقرر گردید قطعه زمینی برای احداث ایستگاه تحقیقاتی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران در منطقه نمونه گردشگری انشان اختصاص داده شود.