نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل شورای عمومی کارکنان دانشکده و پایان سال 1396 با هیات رئیسه دانشکده جغرافیا

تشکیل شورای عمومی کارکنان دانشکده و پایان سال 1396 با هیات رئیسه دانشکده جغرافیا


بسمه‌تعالی

 

تشکیل شورای عمومی کارکنان دانشکده و پایان سال 1396 با هیات رئیسه دانشکده جغرافیا

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، این جلسه با حضور هیات رئیسه و کارکنان دانشکده‌ی جغرافیا در تاریخ 23/12/1396 در سالن شورا این دانشکده برگزار شد. در این جلسه دکتر ابراهیم مقیمی، ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، فرمودند برگزاری چنین جلساتی باعث تبادل‌نظر، بهره‌گیری از نقطه نظرات همدیگر می‌شود و امید است در آینده تعداد این جلسات افزایش یابد.

در بخش اول این جلسه، جناب آقای دکتر ابراهیم مقیمی ریاست محترم دانشکده فرمودند در دانشکده‌ی جغرافیا مسائل کاملاً شفاف می‌باشد و تمامی اعضاء نسبت به مسائل شناخت کافی را دارا می باشند. ایشان بیان کردند که در سال 96 موفقیت‌های خوبی را در همه‌ی زمینه‌ها کسب کرده‌ایم. به‌عنوان‌مثال تلاش‌های صورت گرفته در حوزه‌ی فرهنگ باعث حفظ جایگاه دانشکده جغرافیا در سطح مناسبی شده است و تاکنون در این زمینه دانشجویان به مشکل خاصی برخورد نکرده‌اند. این مسائل گویای صداقت کار شما کارکنان می‌باشد و شما این شرایط را فراهم کرده‌اید. رضایتمندی دانشجویان از شما در درجه‌ی مطلوب و مناسبی قرار دارد که همین امر باعث بالا بردن جایگاه دانشکده شده است..

در این جلسه جناب آقای دکتر قدیری معاونت محترم اداری- مالی دانشکده، ضمن خیرمقدم و تبریک سال نو به کارکنان، در مورد وضعیت مالی دانشکده مطالبی را بیان کردند. ایشان فرمودند بر اساس اطلاعات و شواهد موجود، برخی از دانشکده‌های دانشگاه تهران به وضعیت دانشکده جغرافیا غبطه می‌خورند و ما نیز از رویکرد و فعالیت‌های دانشکده کاملاً رضایتمند هستیم. چرا که در این دانشکده همه خود را صاحب‌خانه می‌دانند. در ادامه ایشان فرمودند«همه‌ی ما از یک جنس هستیم و تلاش همگی ما افزایش جایگاه دانشکده است و انتظار ما از کارکنان این است تا جایی که امکان دارد وظایف محوله را انجام دهند چرا که ما مامور انجام‌وظیفه هستیم، و نتیجه از دست ما خارج می‌باشد.

دکتر قدیری در مورد مسائل مالی دانشکده فرمودند که «در سال 96 بسیاری از اعتبارات دانشکده به‌صورت کامل دریافت نشده است. اما با وجود موانع مختلف، کمبود امکانات و جوان بودن دانشکده در مقابل سایر دانشکده‌های دانشگاه تهران، پیشرفت خوبی داشته است و امیدواریم برای آینده نیز با همین خوبی پیش برود. معاون محترم اداری مالی بیان کردند«هدف ما برقراری عدالت و تأمین امنیت، آرامش و آسایش همکاران می‌باشد و امیدواریم این اتحاد و همکاری ادامه پیدا کند و در خدمت به جامعه، دانشگاه و کشور و دانشجویانی که در آینده مسئولین جامعه خواهند بود تلاش خود را بیشتر کنیم.»

در ادامه‌ی این جلسه جناب آقای دکتر مطیعی معاون محترم آموزش دانشکده فرمودند« در دانشکده جغرافیا تمامی بخش‌ها به‌صورت جدی، پرتلاش، مهربان و با محبت هستند و امیدواریم در سال جدید نسبت به سال 96، موفق‌تر و شادتر باشید

دکتر مطیعی در ارتباط با فعالیت کارکنان بخش آموزش دانشکده فرمودند«در بخش آموزش همکاران مداوم کار می‌کنند و در این بخش، کوچک‌ترین نارضایتی از طرف سایر همکاران و دانشجویان وجود ندارد. در سایر قسمت‌های دانشکده نیز در سریع‌ترین زمان کارها صورت می‌گیرد. ایشان بیان نمودند یکی از عواملی که برای انسان  شادابی و شکوفایی اجتماعی به وجود می‌آورد"مقبول بودن" است و هرچقدر این عامل بیشتر باشد، شکوفایی و شادابی انسان بیشتر می‌شود. به همین دلیل امیدواریم همیشه مقبولیت داشته باشید و در انجام وظایف خود کوشا باشید.

سپس جناب آقای دکتر عزیزی معاونت محترم پژوهشی دانشکده جغرافیا، ضمن تبریک سال جدید به کارکنان، فرمودند«امیدواریم سال 96 را با رضایت پشت سر گذاشته باشید و آرزومندم در سال آینده از چیزهایی که اتفاق می‌افتد رضایت کافی داشته باشید.

ایشان فرمودند«می‌توان دانشکده جغرافیا را به یک سیستم تشبیه کرد که این سیستم دارای اجزایی می‌باشد و این اجزا با یکدیگر در ارتباط هستند و هرچقدر این ارتباط بیشتر باشد، خروجی سیستم بهتر است اعضاء اگر این همکاری و صمیمیت ادامه پیدا کند، در آینده وضعیت بهتری را خواهیم داشت و سایر دانشکده‌ها نسبت به دانشکده‌ی ما غبطه خواهند خورد.

در ادامه‌ی این جلسه جناب آقای دکتر امیراصلانی مشاور روابط بین‌الملل دانشکده جغرافیا، ضمن تبریک سال جدید، به بیان جزئیات رتبه‌ی کسب‌شده توسط دانشکده جغرافیا پرداختند و اظهار نمودند« امسال دانشکده‌ی جغرافیا رتبه‌ی خوبی را در منطقه و غرب آسیا به دست آورده است. رتبه‌ای که بعضی از کشورهای بزرگ جهان مانند؛ آمریکا، انگلستان، کانادا، اتریش، روسیه، چک و کشورهایی که درزمینه ی جغرافیا صاحب‌ نام هستند، با دارا بودن گردش مالی، امکانات، اعتبارات و زیرساخت‌های کافی، توانسته‌اند این رتبه را کسب کنند. بنابراین یک افتخار بزرگ است و کسب این موفقیت نه‌تنها به خاطر فعالیت‌های اعضاء هیات علمی و دانشجویان بوده است، بلکه ناشی از تلاش سیستم می‌باشد و تک‌تک شما در کسب آن سهیم بوده‌اید. ایشان فرمودند«به سهم خودم در کسب این جایگاه از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم که این جایگاه ارتقاء یابد و در سال جدید همه‌ی ما برای کسب رتبه‌ی بهتر تلاش کنیم و افتخار کنیم در دانشگاهی کار می‌کنیم که در حوزه جغرافیا جز سرآمدان کشور می‌باشد

در ادامه‌ی این جلسه برخی از کارکنان، پیشنهادات و راهکارهای خود را به منظور بهبود وضعیت دانشکده فرمودند. و هیئت رئیسه دانشکده نیز در مورد موضوعات مالی مطالبی را بیان کردند.