نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل شورای عمومی دانشکده جغرافیا حضور سرکارخانم دکتررضوان حکیم‌زاده، مدیرکل محترم برنامه و بودجه دانشگاه تهران

تشکیل شورای عمومی دانشکده جغرافیا حضور سرکارخانم دکتررضوان حکیم‌زاده، مدیرکل محترم برنامه و بودجه دانشگاه تهران


 

امروز دوشنبه هفتم دی‌ماه، شورای عمومی دانشکده جغرافیا با حضور سرکار خانم دکتررضوان حکیم‌زاده، مدیرکل محترم برنامه و بودجه دانشگاه تهران به منظور تشریح طرح پیشنهادی « نظام یکپارچه مالی، آموزشی و پژوهشی» در جمع استادان محترم دانشکده جغرافیا تشکیل شد و این طرح را مورد تشریح قرار دادند.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر مقیمی ریاست محترم دانشکده، ضمن خوش‌آمدگویی به اعضا و خانم دکترحکیم‌زاده، میلاد مبارک حضرت ختمی مرتبت صلوات‌الله علیه، حضرت امام صادق علیه‌السلام و حضرت مسیح علیه‌السلام  و آغاز سال 2016 میلادی را به همگان تبریک گفتند و دستور جلسه را به اطلاع حضار رسانیدند.

آقای دکتر مقیمی گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته و نحوه پیشرفت امور را ارایه نموده و همکاری خوب اعضای دانشکده را مورد تقدیر قرار دادند. همچنین گزارش سفر آقای دکتر علوی‌پناه به دانشگاه هانسویل آمریکا به سمع و نظر حضار رسید.

مدیرکل محترم برنامه و بودجه دانشگاه محورهای زیر را مورد بحث قرار دادند:

·        ایجاد نظام ممیّزی متمرکز برای اهداف گوناگونی مانند ارتقاء، تبدیل وضعیت، گرنت و ...؛

·        حرکت در قالب رویکردهای اصلی برنامه سوم دانشگاه تهران که عبارتند از:

§        دست‌یابی به ارتقای اخلاق در دانشگاه

§        تبدیل دانشگاه به دانشگاه کارآفرین

§        تبدیل دانشگاه به دانشگاه بین‌المللی

·        مقایسه وضعیت فعلی بخش‌های آموزش و پژوهش در نظام ترفیع موجود با نظام یکپارچه پیشنهادی؛

·        بیان و تشریح تغییراتی که پس از اعمال نظام یکپارچه در راستای ارتقای کیفی دانشگاه اتفاق خواهد افتاد؛

ادامه کار جلسه با برنامه پرسش حاضران درباره ابهامات و ایرادات احتمالی این طرح و پاسخ خانم دکترحکیم‌زاده توام شد و تاکید نمودند که همکاران نظرات و پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب به اداره کل برنامه و بودجه دانشگاه ارسال دارند.

درپایان ضمن تقدیم هدیه به جناب آقای دکتر تومانیان به مناسبت میلاد حضرت مسیح، لوح تقدیر به جناب آقای دکترعلوی‌پناه به مناسبت تصدی دو دور مدیرگروهی سنجش از دور و GIS ، جناب آقای دکترزارعی به مناسبت تصدی یک دور سرپرستی امور فرهنگی و دانشجویی، جناب آقای دکترپوراحمد به عنوان پژوهشگر برجسته و دکتر علی حسینی به عنوان پژوهشگر نمونه اهدا شد.