نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری نشست" من و جغرافیا - دانشکده سبز" در دانشکده جغرافیا

برگزاری نشست" من و جغرافیا - دانشکده سبز" در دانشکده جغرافیا


برگزاری نشست" من و جغرافیا - دانشکده سبز" در دانشکده جغرافیا

به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا، نشست " من و جغرافیا: دانشکده سبز" با حضور ریاست دانشکده و هیئت‌رئیسه، اساتید و دانشجویان در تاریخ 13/12/98 توسط انجمن علمی مخاطرات طبیعی در سالن خلیج‌فارس دانشکده برگزار شد.

در ابتدای این نشست سرکار خانم محمدی دبیر انجمن علمی مخاطرات طبیعی ضمن خوشامدگویی به حاضرین، فرمودند؛ هدف از برگزاری این نشست توجه به اهمیت مصرف انرژی در دانشکده و ایجاد فضای سبز جهت افزایش روحیه شادابی دانشجویان و توجه به محیط‌زیست می‌باشد. در ادامه‌ی این مراسم، ایشان به نمایندگی از دانشجویان، برخی از مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان دانشکده را در زمینه‌های مختلف بیان کردند.

در ادامه‌ی این نشست، جناب آقای دکتر زیاری ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجمن علمی مخاطرات طبیعی به خاطر انجام فعالیت‌های مختلف در دانشکده جغرافیا، در ارتباط با دانشکده سبز اظهار نمودند که؛ در حال حاضر میانگین بارش در کشور ایران پایین می‌باشد و از طرفی روز به روز شاهد افزایش جمعیت و مهاجرت شهرها می‌باشیم، اما این دلایل باعث نمی‌شوند که  فضای سبز را نادیده بگیریم. ایشان ضمن بیان دیدگاه اندیشمندان حوضه‌ی شهرسازی، به بیان برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در زمان ریاست خود پرداختند و بیان داشتند یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این مدت توجه به دانشکده سبز می‌باشد که برای رسیدن به این هدف اقدامات عملی مناسبی صورت گرفته است.

در ادامه‌ی این نشست و پس مطرح‌شدن برخی از سؤالات و دغدغه‌ی دانشجویان در ارتباط با بخش‌های مختلف دانشکده توسط دانشجویان، هیئت‌رئیسه محترم به پاسخ آن‌ها پرداختند و همچنین اظهار نمودند هیئت‌رئیسه دانشکده از هرگونه پیشنهاداتی که در راستای رشد و توسعه دانشکده باشد، با روی باز حمایت و همکاری می‌کند.

در پایان این نشست و به‌منظور فرهنگ‌سازی و ایجاد دانشکده‌ی سبز، درخت‌هایی توسط ریاست دانشکده و  اساتید و دانشجویان در محوطه‌ی دانشکده کاشته شد.