نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه ی شورای عمومی دانشکده جغرافیا با حضور شهردار تهران

برگزاری جلسه ی شورای عمومی دانشکده جغرافیا با حضور شهردار تهران


جلسه ی شورای عمومی دانشکده در تاریخ 97/10/24 با حضور شهردار تهران و اعضاء هیئت علمی دانشکده جغرافیا در سالن شوراء دانشکده برگزار شد.

برگزاری جلسه ی شورای عمومی دانشکده جغرافیا با حضور شهردار تهران

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، جلسه ی شورای عمومی دانشکده در تاریخ 24/10/97 در سالن شورای دانشکده و با حضور جناب آقای دکتر حناچی شهردار محترم کلان شهر تهران، آقای دکتر حسن کامران نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشکده، هیئت رئیسه و اعضای محترم هیئت علمی دانشکده جغرافیا تشکیل شد.

در بخش اول جلسه، جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری، ریاست دانشکده جغرافیا ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه و تقدیر و تشکر از اساتید دانشکده به خاطر تدریس و فعالیت های صورت گرفته در نیمسال اول سال تحصیلی 98-97، به مواردی در خصوص حضور تمام وقت اساتید در دانشکده، شورای عمومی و جلسات، تبدیل وضعیت، سلف و سرویس، تجهیزات(وایرلس و آسانسور) و غیره را بیان داشتند. دکتر زیاری همچنین در خصوص برگزاری همایش توسعه شهرستان گلوگاه مازندران و ارائه مقاله توسط اعضای هیئت علمی تاکید نمودند.

در بخش دوم جلسه، برخی از اساتید دانشکده نقطه نظرات خود را در ارتباط با مشکلات و مسائل موجود در دانشکده در زمینه های آموزشی، پژوهشی و مالی بیان کردند که پاسخ لازم توسط هیئت رئیسه ارائه گردید.

در بخش بعدی این نشست که با حضور آقای دکتر حناچی، شهردار محترم کلان شهر تهران و استاد پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران همراه بود، جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری ریاست دانشکده جغرافیا ضمن خوشامدگویی، به بیان تاریخ تاسیس رشته و دانشکده، نقش و جایگاه رشته های علوم جغرافیائی در کمک، همراهی و حل مشکلات شهرداری تهران اشاره کردند و اظهار داشتند با توجه به رشته ها و پتانسیل موجود در دانشکده، این دانشکده حاضر است به منظور رفع موانع و مشکلات موجود، در تمامی ابعاد با شهرداری تهران همکاری کند.

در ادامه برخی از اساتید موضوعاتی را در مورد مشکلات شهر تهران مطرح کردند و خانم دکتر محمدخان، معاون پژوهشی دانشکده جغرافیا، طرح های انجام شده در دانشکده و سایر طرح های پیشنهادی در راستای حل معضلات شهر تهران را بیان نمودند. جناب آقای دکتر حناچی، شهردار محترم تهران نیز ضمن تشکر از دعوت دانشکده جغرافیا، به بیان برخی از مشکلات شهر تهران پرداختند و فرمودند؛ دیدگاه بنده برای مدیریت شهر تهران بهره گیری از دیدگاه افراد متخصص و عدم تاثیرپذیری از جریانات سیاسی می باشد. وی افزود: برای آنکه بتوانیم شهر را از وضعیت فعلی به یک وضعیت مطلوب برسانیم، قطعا باید فعالیت های علمی و پژوهش ها را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم. به همین دلیل به منظور دست یابی به شهر سالم، ما نیازمند همکاری و مشارکت دانشگاه ها در زمینه فرهنگ سازی در جامعه هستیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه زمینه برای همکاری و فعالیت بسیار است، اظهار داشتند؛ با توجه به پتانسیل و گرایش های دانشکده جغرافیا، شهرداری آمادگی لازم را برای همکاری با این دانشکده دارا می باشد و در آینده جلسات تخصصی تری بین شهرداری تهران و دانشکده جغرافیا برگزار خواهد شد.

در پایان این جلسه، از زحمات جناب آقای دکتر قاسم عزیزی، آقای دکتر منصور جعفر بگلو و آقای دکتر حسین محمدی به خاطر تصدی مسئولیت معاون پژوهشی، ریاست موسسه جغرافیا و نماینده دانشکده جغرافیا در انتشارات دانشگاه تهران در طی سه سال گذشته، تقدیر و تشکر به عمل آمد.