نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای عمومی دانشکده جغرافیا

برگزاری جلسه شورای عمومی دانشکده جغرافیا


به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، جلسه‌ی شورا عمومی دانشکده در تاریخ 20/12/1397 با حضور هیئت‌رئیسه دانشکده، مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و اساتید دانشکده جغرافیا در سالن شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری، ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن تبریک نوروز و آغاز سال جدید به اعضای محترم هیئت‌علمی، کارمندان معزز و دانشجویان گرامی، به بیان برخی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط هیئت‌رئیسه دانشکده در ابعاد علمی، پژوهشی، بین‌الملل و فرهنگی دانشجویی پرداختند و فرمودند، مهم‌ترین هدف ما ایجاد محیط و بستری آرام برای تأمین امنیت روحی و روانی همکاران و دانشجویان می‌باشد. جناب آقای دکتر زیاری اظهار داشتند، هیئت‌رئیسه دانشکده تمام تلاش خود را با همکاری و همراهی اساتید  و کارکنان محترم و دانشجویان گرامی برای رفع موانع موجود به کار خواهد گرفت و از هرگونه پیشنهاد و ایده ای که در راستای تعالی بخشیدن به اهداف دانشکده باشد، حمایت خواهند کرد.

در ادامه‌ی این جلسه که با بیان دیدگاه، نقطه نظرات و پیشنهادات اعضاء محترم هیئت علمی دانشکده همراه بود، معاونین محترم دانشکده به بیان گزارش های شش ماهه پرداختند.

 جناب آقای دکتر فرشاد امیراصلانی معاون محترم آموزشی دانشکده در ارتباط با اصلاحات و تغییرات صورت گرفته در بخش آموزش، تعداد اساتید و دانشجویان دانشکده، نسبت استاد به دانشجو در مقاطع تحصیلی، نگرانی‌های موجود، دغدغه و مشکلات دانشجویان و برنامه‌های آموزشی آتی، مطالبی را بیان کردند.

سرکار خانم دکتر شیرین محمدخان معاون محترم پژوهشی دانشکده نیز به بیان فعالیت‌های این بخش پرداختند و اظهار داشتند، در شش‌ماهه گذشته فعالیت و اقداماتی از قبیل تجهیز و تکمیل آزمایشگاه‌ها، تجهیز سایت کامپیوتری، برگزاری کارگاه آموزشی، جذب طرح‌های پژوهشی، به‌روزرسانی برنامه جامع تحقیقاتی و جذب پژوهشگر پسادکتری انجام داده است.

آقای دکتر سعید حمزه مشاور محترم بین‌الملل دانشکده فرمودند در این مدت دانشکده توانسته است در زمینه ی همکاری‌های بین‌المللی اقدامات مهمی را انجام دهد که این فعالیت‌ها شامل: انعقاد تفاهم‌نامه و پروژه‌های بین‌المللی با برخی از دانشگاه‌های جهان، برنامه‌ریزی برای ایجاد دو مرکز بین‌المللی در دانشکده جغرافیا، انجام پروژه‌ی مشترک با دانشگاه هامبولت آلمان و اورادیای رومانی، ایجاد همکاری لازم برای شرکت اساتید در کنفرانس و نشست‌های بین‌المللی، اعزام اعضای محترم هیئت‌علمی و دانشجویان به فرصت مطالعاتی خارج از کشور، سخنرانی علمی مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور و تهیه سایت لاتین دانشکده می‌باشد.

جناب آقای دکتر مهران مقصودی رئیس محترم موسسه جغرافیا نیز به بیان فعالیت‌های این موسسه در زمینه مجلات علمی، انجام طرح‌های پژوهشی و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف، برگزاری همایش، کارگاه و  نشست علمی، تهیه وب‌سایت لاتین موسسه پرداختند و اظهار داشتند این موسسه هماهنگی‌هایی را با شهرداری گلوگاه برای برگزاری همایش مشترکی در شهریور سال 1398 را انجام داده است.

جناب آقای دکتر سید عباس احمدی نیز در ارتباط با فعالیت‌های صورت گرفته توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده جغرافیا اظهار داشتند، در طول این مدت دانشجویان دانشکده توانسته‌اند در زمینه‌های علمی، ورزشی و فرهنگی، موفقیت‌های بزرگی را کسب کنند. ایشان ضمن بیان فعالیت‌های صورت گرفته توسط تشکل‌های مختلف دانشجویی در زمینه برگزاری کارگاه، نشست علمی و برگزاری جلسات، فرمودند در آینده کانون "هستا" که زمینه کاری آن توجه به مباحث محیط‌زیست می‌باشد، در دانشکده تأسیس خواهد شد.

جناب آقای دکتر محمدرضا جلوخانی معاون محترم اداری مالی دانشکده فرموند، هدف اصلی این معاونت بهبود انضباط اداری و مالی و همچنین خریداری تجهیزات و ایجاد محیطی آرام برای افزایش انگیزه و ایجاد محیطی شاد می باشد. ایشان ضمن فعالیت های صورت گرفته در زمینه ایجاد دانشکده سبز، تکمیل و تجهیز کلاس های درس، آزمایشگاه، اتاق اساتید و کارکنان، اظهار داشتند، در این مدت توانستیم با جذب منابع مالی، بسیاری از مشکلات را برطرف کنیم و برای سال های آتی دغدغه ی کمتری داشته باشیم.  

در بخش دوم این جلسه که با حضور دکتر رحمت اله اللهیاری مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران همراه بود، از جناب آقای مرتضی امیدی پور دانشجوی مقطع دکتری گرایش سنجش‌ازدور و GIS دانشکده به خاطر کسب مقام دانشجوی برگزیده در سومین جشنواره ملی آموزش و تحصیل و همچنین کسب مقام اول جایزه ملی ایثار با اهداء لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.