نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه «پرسش و پاسخ دانشجویی و مطالبه گری» در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران

برگزاری جلسه «پرسش و پاسخ دانشجویی و مطالبه گری» در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران


برگزاری جلسه «پرسش و پاسخ دانشجویی و مطالبه گری» در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران

روز دوشنبه تاریخ 11/2/96 ساعت 14 تا 17 برای بررسی مشکلات و معضلات دانشکده جلسه مطالبه گری دانشجویی و پرسش و پاسخ با مسوولین محترم دانشکده جغرافیا در سالن خلیج فارس برگزار شد.

این جلسه به همت جامعه اسلامی دانشجویان و با همکاری معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی، با حضور ریاست و معاونین دانشکده و دانشجویان و کارکنان دانشکده تشکیل شد.

 جلسه از ساعت 14 با تلاوت کلام الله مجید و پخش دعای فرج امام زمان (عج) آغاز شد. در ابتدا مسوولین محترم دانشکده نکاتی در مورد مسئولیت و شرح وظایف خود و فعالیت‌هایی که تاکنون در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانشکده صورت گرفته بیان کردند.

سپس جلسه پرسش و پاسخ در زمینه مشکلات دانشکده آغاز شد. مهمترین دغدغه های مطرح شده از طرف دانشجویان عبارت بود از:

-         وضعیت پژوهشی دانشکده و ضرورت در نظر گرفتن امتیازات کافی و مناسب برای مقالات داخلی و خارجی.

-         کمتر شدن سفرهای علمی دانشکده و لغو برخی از سفرها.

-         مشکلات مربوط به انتخاب واحد و حذف و اضافه و ارائه نشدن برخی دروس

-         ثبت دیر هنگام نمرات دانشجویان در سامانه گلستان

-         عدم توجه کافی به مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها در زمینه ارتقای سطح فرهنگی

 

در پاسخ به سوالات و ابهامات دانشجویان عزیز هر کدام از اعضای هیات رئیسه مطالبی را به شرح زیر بیان کردند:

-         دکتر مقیمی: پرسش و پاسخ و مطالبه حق دانشجویان است و ما از بیان خواسته های دانشجویان استقبال می کنیم و آنرا در راستای مدیریت بهتر و بهینه تر امور ارزیابی می کنیم.

-         دکتر عزیزی: مقالات مختلف داخلی و خارجی ارزش یکسانی ندارد و بنا بر تلاشی که برای آن‌ها صورت گرفته و بار علمی که به همراه دارد، شورای پژهشی تصمیم می‌گیرد که چه ارزش و امتیازی برای آن‌ها در نظر بگیرد.

-         دکتر قدیری: سیاست دانشکده برگزاری هر چه بیشتر و بهتر و با کیفیت تر سفرهای علمی است ولی چنانچه برخی از سفرها از بار علمی لازم برای دانشجویان برخوردار نباشند طبیعی است که با توجه به محدودیت های مالی باید از آن صرف نظر کنیم.

-         دکتر مطیعی: در زمینه ثبت دیرهنگام نمرات برخی از اساتید حق با دانشجویان است و با اساتیدی که نمرات را دیر ثبت می‌کنند، صحبت‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد تا حقوق دانشجویان پایمال نشود. در رابطه با مشکلی که در این زمینه برای یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پیش آمده بود، تمام تلاش خود را برای رفع این مشکل انجام دادیم و تاحدودی مشکل بر طرف شده است.

-         دکتر احمدی: دانشکده جغرافیا در زمینه‌های فرهنگی از بسیاری جهات در سطح دانشگاه تهران از پردیس ها و دانشکده‌های خوب و سطح بالا محسوب می شود و کارها و فعالیت های خوبی در زمینه انجام می شود. از جمله برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگی، برگزاری یادواره شهدا، برنامه بزرگداشت ایام الله دهه فجر، جشن ورودی های جدید، مراسم جشن دانش آموختگی، شرکت در جشنواره ورزشی و ... . در زمینه های مسائل فرهنگی، معاونت فرهنگی دانشکده از هیچ کمکی به کسانی که درخواست حرکت در جهت پیش‌برد فرهنگی دانشکده را داشته‌اند دریغ نکرده است و تمام تلاش خود را در ادامه نیز به کار خواهد بست تا در زمینه‌های مختلف فرهنگی و تحقق خواسته رهبر معظم انقلاب از دانشگاهها بتوانند کارهای خوبی را صورت دهند.

با به پایان رسیدن زمان برنامه هر یک از اساتید جمع بندی و صحبت‌های پایانی خود را در زمینه مسائل دانشکده انجام دادند و با آرزوی سلامتی و توفیق برای دانشجویان دانشکده جلسه به پایان رسید.