نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران

برگزاری آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران


 

به گزارش روابط عمومی دانشکده جغرافیا، مراسم استقبال از دانشجویان ورودی سال 99-1398 هم‌زمان با سایر دانشکده‌ها و با حضور مسئولین دانشکده جغرافیا، دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و خانواده‌های نودانشجویان، در  پردیس فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، جناب آقای دکتر محمدرضا تخشید ریاست محترم دانشکده حقوق و علوم سیاسی، ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود، مقام و جایگاه ملی و بین‌المللی دانشگاه تهران را خاطر نشان کردند. در ادامه، ایشان به بیان ویژگی ها و ظرفیت های دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی در  زمینه ی پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، حضور اساتید برجسته کشور، تلاش در جهت بهره گیری از تمام ظرفیت ها در آموزش و تعلیم و تربیت دانشجویان پرداختند.

جناب آقای دکتر کرامت اله زیاری، ریاست محترم دانشکده جغرافیا ضمن خوشامدگویی و تبریک به دانشجویان جدیدالورود، اظهار داشتند؛ فرزندان شما وارد دانشگاه تهران، بزرگترین دانشگاه ایران شده اند. دانشگاهی که در سال 1313 ایجاد شد و شاید به طریقی می توان گفت که نخستین و اولین دانشگاه ایران به سبک جدید با رشته های مختلف می باشد. ایشان در ارتباط با تاریخ تأسیس رشته ی جغرافیا اظهار داشتند؛ در بدو تاسیس دانشگاه تهران، رشته ی تاریخ و جغرافیا به وجود آمد و از سال 1342 به بعد به صورت مجزا و با عنوان رشته ی جغرافیا همراه با سه گرایش اقتصادی-اجتماعی، جغرافیای طبیعی، و کارتوگرافی تاسیس شد. ریاست دانشکده جغرافیا با بیان اینکه در حال حاضر این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد، در ارتباط با پتانسیل و ظرفیت های دانشکده فرمودند؛ این دانشکده دارای رشته های مختلف با اساتید زبده، آزمایشگاه، سایت، کتابخانه، کارگاه و کارمندان مجرب می باشد که از همه ی توان خود برای خدمت به دانشجو و فراهم کردن زمینه های کافی و مناسب برای رشد و ارتقاء آن ها استفاده می کنند.

دکتر غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ی ماندگار کشور در حوزه تعلیم و تربیت، به صحبت در مورد راه های ایجاد ارتباط موثر بین دانشجو و خانواده، اهمیت نقش و جایگاه خانواده در تعالی فرزندان، ایجاد مشاوره خانواده در کنار پزشک خانواده و راه های افزایش انگیزه ی دانشجویان پرداختند. در ادامه ایشان فرمودند، اگر می خواهیم فرزندان دچار افسردگی  و افت تحصیلی نشوند باید به سه نکته اساسی توجه کرد که عبارت‌اند از؛ ایجاد آرامش، مثبت اندیشی و امید آفرینی.

در ادامه این جلسه معاونین محترم آموزشی و دانشجویی و فرهنگی دو دانشکده ی جغرافیا و حقوق و علوم سیاسی در زمینه آموزشی و فرهنگی نکاتی را بیان کردند. ابتدا دکتر فرجی، معاونت محترم آموزشی دانشکده جغرافیا فرمودند؛ ورود فرزندان شما به دانشگاه تهران افتخار بزرگی است و از شما والدین گرامی تقاضا می شود توجه بیشتری را به مشکلات آموزشی دانشجویان داشته باشید. ایشان ضمن بیان برخی از آئین نامه های جدید آموزشی، فرمودند، پیشنهاد بنده به فرزندان شما این است که به چند نکته اساسی توجه کنند که عبارتند از؛ برنامه ریزی دراز مدت، یادگیری زبان دوم، یادگیری مهارت و نرم افزار،

 

دکتر احمدی، معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی دانشکده نیز ضمن خوشامدگویی و تبریک به خانواده ی دانشجویان و تشریح بخش های مختلف دانشکده جغرافیا، مطالبی را در ارتباط با وظایف معاونت دانشجویی، خوابگاه دانشجویی، تغذیه، وام دانشجویی، ورزش و موفقیت های کسب شده توسط دانشجویان، ارتباط مستمر با دانشکده و شرکت دانشجویان در تشکلات دانشجویی بیان کردند.

در انتهای این مراسم و با همکاری شورای صنفی دانشجویان دانشکده جغرافیا، ثبت نام دانشجویان جدیدالورود صورت گرفت.