نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشکده جغرافیا -موسسه جغرافیا با استانداری قم

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشکده جغرافیا -موسسه جغرافیا با استانداری قم


امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشکده جغرافیا -موسسه جغرافیا با استانداری قم

دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و استانداری قم به منظور ایجاد و توسعه همکاری­های مشترک و بهره­مندی از امکانات یکدیگر در زمینه­های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی تفاهم­نامة همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه بین دکتر ابراهیم مقیمی رئیس دانشکده جغرافیا و مهندس سید مهدی صادقی استاندار قم در نشست مشترک روز پنجشنبه مورخ 14/2/96 بین تعدادی از اعضای هیات علمی دانشکده و موسسه جغرافیا با مدیران ارشد استان قم در محل استانداری قم به امضا رسید.

در این نشست که با پی­گیری­های به عمل آمده از طرف موسسه جغرافیا تشکیل شده بود آقایان مهندس سید مهدی صادقی استاندار قم، دکتر محسن بهشتی معاون عمرانی و هماهنگی استان، مهندس محسن اوروجی مدیر کل مدیریت بحران استان و دکتر ابراهیم مقیمی رئیس دانشکده جغرافیا، دکتر مجتبی قدیری معاون اداری و مالی، دکتر قاسم عزیزی معاون پژوهشی، دکتر منصور جعفربیگلو رئیس موسسه جغرافیا، دکتر سید عباس احمدی معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر علی اکبر شمسی پور مدیر گروه جغرافیای طبیعی، دکتر آرا تومانیان مدیر گروه سنجش از دور و GIS، دکتر فضیله خانی، دکتر سید عباس رجایی، دکتر سعید حمزه، دکتر زهرا ترکاشوند از اعضای هیات علمی دانشکده جغرافیا حضور داشتند.

در این جلسه دکتر ابراهیم مقیمی رئیس دانشکده جغرافیا ضمن برشمردن مسائل جغرافیایی و زیست محیطی کشور، نقش علوم جغرافیایی را در تصمیم سازی­ها و کمک به برنامه­ریزی­های اجرایی جهت رفع این مشکلات با اهمیت دانستند و آمادگی دانشکده جغرافیا و موسسه جغرافیا را برای همکاری­های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در سطح استان قم اعلام نمودند.

آنگاه جناب آقای مهندس سید مهدی صادقی استاندار قم در مورد مسائل استان قم و دشت مسیله بیاناتی را ارائه نمودند و ضمن تشریح آسیب شناسی بعضی از طرح­های پژوهشی و نقایص مدیریت­های اجرایی، توجه به نگاه ملی و پرهیز از اقدامات بخشی نگر و جزیره­ای را مورد تاکید قرار دادند و لزوم انجام پژوهش­های با کیفیت و متقن را لازمه همکاری­های فیمابین دانستند و در این زمینه پرهیز از دوباره کاری، جلب اعتماد متقابل، همگرایی و تعریف منافع مشترک را پایه و اساس همکاری­های فیمابین ذکر نمودند، پس از آن دکتر قدیری، دکتر عزیزی، دکتر تومانیان، دکتر خانی و دکتر حمزه به بیان دیدگاه­های خود پرداختند.

در خاتمه دکتر منصور جعفربیگلو رئیس موسسه جغرافیا گزارشی از جلسات مشترک موسسه جغرافیا با سازمانهای اجرایی استان قم (شامل سازمان برنامه و بودجه، معاونت عمرانی استان، مدیریت بحران استان، فرمانداری و ...) که طی سال 95 و 96 جهت فراهم ساختن زمینه­ های همکاری پژوهشی و انعقاد تفاهم­نامه تشکیل شده بود ارائه کردند.

در پایان جلسه تفاهم­نامه همکاری بین دانشکده جغرافیا و استانداری قم به امضا رسید.

موسسه جغرافیا از طرف دانشکده جغرافیا و معاونت امور عمرانی استانداری قم  به عنوان نماینده استان  جهت اجرایی نمودن تفاهمنامه  وظایف را بر عهده خواهد گرفت.