نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امضای تفاهم ­نامه همکاری دانشکده جغرافیا­دانشگاه­­ تهران و موسسه بین­ المللی علوم­ وحیانی­ اسراء

امضای تفاهم ­نامه همکاری دانشکده جغرافیا­دانشگاه­­ تهران و موسسه بین­ المللی علوم­ وحیانی­ اسراء


 بسم الله الرحمن الرحیم

امضای تفاهم ­نامه همکاری دانشکده جغرافیا­دانشگاه­­ تهران و موسسه بین­ المللی علوم­ وحیانی­ اسراء

 

در مورخ 22/3/96

جلسه­­­­­­­ ای به ­دنبال دیدار قبلی اعضای محترم هیئت رئیسه­ دانشکده­ جغرافیا با حضرت آیت­ الله جوادی آملی  به مناسبت روز معلم در قم، به امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و موسسه بین­ المللی علوم­ وحیانی اسراء تشکیل و تفاهم ­نامه به امضای طرفین رسید­.

در ابتدای این­ جلسه­، جناب آقای دکتر مقیمی ریاست ­محترم دانشکده­ جغرافیا  ضمن خیر­مقدم به حجت­ الاسلام جعفر­زاده و جناب آقایی ابوالفضل­ خراسانی ،دکتر ابراهیمی، دکتر محمد­امرایی­، و جناب آقای مهدی حسین­ تبار اظهار داشتند ما بنا داریم تا یافته ­های علمی خود را برای درک والاتر و زندگی ­بهتر در اختیار دیگر عالمان من جمله علمای حوزه علمیه قم قرار دهیم. دانش­ جغرافیا و علم ­جغرافیا در حوزه معرفت شناسی به نتایج بسیار خوبی دست یافته است. همکاران محترم هیئت علمی من در دانشکده جغرافیا هرکدام به درجاتی از معرفت علمی دست یافته اند و مایلند از یافته­ های معرفتی حوزه بهرمند شوند تا ان­شاء­الله بر اساس توصیه قرآن درخدمت ایران و ایرانی و همچنین درخدمت جامعه بشری باشد. بدانیم که ما شایسته آن هستیم. از این فرصت برای تحقق خدمت بیشتر علمی با همکاری پیش ببریم­.

سپس حضرت حجت  الاسلام جعفرزاده قائم­ مقام محترم موسسه بین المللی علوم وحیانی اسراء­­، ضمن اظهار آسیب ناشی از واگرایی­    علمی، و هم­گرایی رشته های علمی برگزاری این جلسه را امری­ مبارک دانسته­، و اظهار داشتند نه تنها موسسه مذکور بلکه حوزه علمیه قم می­تواند گام­ های اساسی در­زمینه تولید­­علم همکاری موثری داشته باشد.

همچنین ایشان اظهار­داشتند مبنای علمی حضرت ایت ­الله جوادی­ آملی در نگاه به همگرایی علمی است­. ایشان معتقدند اصولا علم بنیان سکولار ندارد و نگاه سکولار به قرآن آیات و رایات ناشی از عدم­ شناخت بنیاد­های علمی به قرآن است و ما از همکاری با دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران استقبال می­کنیم و این همکاری را باعث افتخار می­دانیم­.

و سپس در راستای بهره گیری از امکانات یکدیگر و توسعه همکاری در حوزه­ های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی این تفاهم نامه بین دانشکده جغر‌افیای دانشگاه  تهران­، به نمایندگی اقای دکتر ابراهیم مقیمی به عنوان رئیس دانشکده جغرافیا، از یک طرف و موسسه بین المللی علوم وحیانی اسراء به نمایندگی حجت الاسلام مرتضی واعظ جوادی آملی به عنوان رئیس موسسه از طرف دیگر منعقد­­شد. طرفین با رعایت قوانین و مقررات­، حد اعلای تلاش خویش را  در جهت نیل به اهداف این تفاهم نامه مبذول داشته و از هیچ کوششی در این خصوص خودداری نخواهند نمود . لازم است اشاره شود که حضرت حجت­ ا لاسلام جعفرزاده به نمایندگی از طرف ان موسسه این تفاهم­ نامه را امضا نمودند.