نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کتابخانه دیجیتال

کتابخانه دیجیتال

جهت جسجوی منابع الکترونیک لاتین (نشریات، پایاننامه ها،کتب و ....) می توان از سه روش در دانشگاه تهران استفاده نمود.

با ورود به سایت دانشگاه تهران ut.ac.ir  روی منوی کتابخانه کلیک کنید. یا مستقیم به http://dlib.ut.ac.ir/ وارد شوید. در منوی سمت راست زیر عنوان منابع اطلاعات الکترونیکی می توانید عناوین زیر را ببینید. با کلیک روی هر یک از آنها می توانید از نشریات،کتب،پایان نامه و ... راجستجو کنید.

1-کتابخانه دیجیتال دانشیار

2- کتابخانه دیجیتال رزنت

3- منابع اطلاعات علمی

 

راهکارهای دیگر تامین منابع علمی:

خدمات تامین مقالات (DSS)                   

    هم اکنون امکان دسترسی پژوهشگران دانشگاه تهران به مجموعه وسیع و بی نظیری از اطلاعات علمی شامل بالغ بر  /000/25 جلد از بهترین کتاب های الکترونیک (ebook)  از ناشرین بزرگ، مجموعه ای از معتبرترین نشریات الکترونیکی (ejournals) ناشران آکادمیک در حدود /000/40 عنوان و همچنین افزایش تعداد پایگاههای استنادی، چکیده ­نامه ها و نمایه نامه ها به بیش از /000/000/23 عنوان در تمام رشته­ها فراهم آمده است. با این حال، برخی از مجلات به دلیل تعداد اندک متقاضی و همچنین شماره های قبلی برخی از مجلات در حال حاضر در شبکه کتابخانه دیجیتال دانشگاه قابل دسترسی نیست.

    لذا كتابخانه مركزي مركز اسناد و تامين منابع علمي دانشگاه تهران امکان دریافت مدارک علمی بیشتری را برای دانشجویان و اساتید دانشگاه فراهم نموده است تا بخش دیگری از نیازهای آموزشی و پژوهشی تأمین گردد. بنابراین، سامانه خدمات تامین مقالات  ((Document Supply Service (DSS) راه اندازی شده است.

نحوه تقاضای مقاله (نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه مقالات در سامانه DSS):

    طبق قرارداد، تعرفه تهیه مقالات لاتین برای پژوهشگران دانشگاه تهران به ازای هر مقاله 000/70 ریال و برای متقاضیان خارج از دانشگاه تهران 000/100 ریال می­باشد، که لازم است پژوهشگران گرامی قبل از ارسال تقاضا مبلغ موردنظر را به حساب شماره 18711893بانک تجارت شعبه اردیبهشت به نام غیرقابل برداشت کتابخانه مرکزی پرداخت و همراه تقاضای مقاله تصویر فیش مربوطه را به آدرس الکترونیکی dss@ut.ac.ir ارسال نمایند.  تلاش خواهد شد پاسخ تقاضاهای دریافت شده در کوتاه ترین زمان ممکن به پست الکترونیکی متقاضی ارسال شود. البته زمان تحویل مدرک و مستندات درخواستی به زمان دریافت پاسخ از یکی از سامانه­های طرف قرارداد بستگی دارد.

 

کتابخانه ديجيتال جهان            www.worlddigitallibrary.org  Or   http://www.wdl.org/en/

   علاقمندان از سراسر جهان مي توانند به منابع الکترونيکي کتابخانه فوق از طريق وبسايت آن دسترسي داشته باشند. اين وبسايت در اداره مركزي يونسكو در پاريس كار خود را آغاز کرد. در اين وب ‌سايت كتاب ‌هاي نادر، نقشه‌ هاي تاريخي، نسخ خطي، ‌فيلم و عكس از كتابخانه ‌ها و آرشيوهاي سراسر جهان ارائه مي ‌شود. مراجعه كنندگان به اين سايت قادر خواهند بود تا به تمام اين موارد به هفت زبان عربي، چيني، انگليسي، فرانسوي، پرتغالي، روسي و اسپانيائي دسترسي يابند. 32 موسسه از برزيل، بريتانيا، چين، مصر، فرانسه، ژاپن، روسيه، عربستان سعودي، و آمريكا براي اجراي اين پروژه به سازمان يونسكو کمک می کنند. اجراي اين پروژه نخستين بار در سال 2005 به وسيله بزرگ‌ترين كتابخانه ي جهان يعني كتابخانه کنگره آمريكا به يونسكو پيشنهاد شد. كتابخانه الكترونيكي جهاني به آدرس: www.worlddigitallibrary.org Or http://www.wdl.org/en/ در دسترس كاربران مي باشد.   شرکت گوگل و بنياد قطر هر کدام با سه ميليون دلار، بنياد کارنگي با دو ميليون دلار، دانشگاه علم و تکنولوژي ملک عبدالله با يک ميليون دلار و شرکت مایکروسافت با يک ميليون دلار کمک،‌ از جمله پشتيبانان مالي اين طرح هستند. کتابخانه ديجيتال جهان جلوه‌هاي فرهنگي نقاط گوناگون جهان را به صورت چندزبانه و رايگان در اختيار کاربران قرار مي‌دهد .هدف از راه‌اندازي اين کتابخانه در چهار محور خلاصه شده است :  الف- ارتقاي تفهيم و تفاهم ميان ملت‌ها و فرهنگ‌ها، ب- افزايش ظرفيت و تنوع مضامين فرهنگي در اينترنت، ج- فراهم ساختن منابع براي آموزگاران، پژوهشگران و مخاطبان عام، د- ظرفيت‌سازي براي مؤسسه‌هاي مشارکت‌کننده براي کم کردن خلا ديجيتالي درون و ميان کشورها  برای نمونه چند لينك جالب از اين سايت: http://www.wdl.org/en/item/2679/zoom.html http://www.wdl.org/en/search